menü
Tartalomhoz ugrás
A léböjt megszabadít a betegségektől.

A szervezetünkben évente négy kilogrammnyi felesleges méreganyag halmozódik fel, tartósított élelmiszereinkből, rovarirtókkal kezelt növényeinkből, klórozott ivóvizünkből, a szennyezett levegőből, valamint vegyipari, háztartási és kozmetikai készítményeinkből. Különösen jellemző a méreganyagok felszaporodása a daganatos betegeknél, ugyanis a különféle gyógykúrák alatt elpusztult ráksejtek toxikus mérgeket hagynak a testünkben, amik erősen legyengítik a beteg szervezetet és erőtlenséget, fáradtságot, bágyadtságot okoznak. Ezek a méreganyagok rendkívüli mértékben megnehezítik testünk normális működését.

A biológiailag tiszta zöldségek megtisztítanak a mérgektől.

A legfontosabb, amit tehetünk, hogy időről-időre gondoskodunk olyan csökkentett terhelésű napokról, amikor lényegesen kevesebb méreganyagot juttatunk a szervezetünkbe. Minden gyümölcs-, tisztítótea-, vagy vízböjt kúra célja, hogy a fokozott folyadék és a csökkentett méreganyag bevitellel segítse testünket az öntisztulásban. Számtalan módszer közül választhatunk. A bőr szaunával, a vesék a megnövelt folyadékbevitellel, a máj a táplálékok megvonásával, a belek rostpótlással és az emésztési folyamat serkentésével, a tüdő pedig a friss levegőn végzett testmozgással méregteleníthető a legegyszerűbben.

A gyóygnövényekből készült tea megtisztítja a testet.
A legkedveltebb méregtelenítési módszer mégis az ivólé böjt, amelyet végezhetünk gyümölcslevekkel, teákkal és tiszta vízzel is. A léböjt kúra célja, hogy a megnövelt folyadékbevitellel feloldja a lerakódott méreganyagokat és kimossa őket a szervezetünkből. Alapja a folyadékbevitel, illetve a szilárd ételekről és az élvezeti cikkekről való lemondás. Nem éhezés, vagy koplalás! A folyadékok közül a hígított gyümölcs- és zöldséglevek (legjobb a frissen facsart), az ásványvizek, illetve a gyógyteák ajánlottak.

Ha gyümölcslevekkel szeretnénk kiegészíteni a méregtelenítést, akkor célszerű olyan gyümölcsök és zöldségek levét fogyasztanunk, amelyek nem növelik meg a gyomorsav szintünket, és így az étvágyunkat sem. Ilyenek a zellerlé, céklalé, almalé, őszi- és sárgabaracklé, és az ananászlé. A legjobbak természetesen a friss gyümölcsből házilag készített levek. Kiváló méregtelenítő ital a kínai zöld tea és a friss vagy szárított csalánlevélből főzött tea is. A bevitt folyadék napi három liternél soha ne legyen kevesebb!

Ne tévesszük szem elől a hármas szabályt : a léböjt három szakaszból áll. Ez az egynapos és a többnapos léböjtre egységesen vonatkozik. A bevezető napon könnyű ételt fogyaszthatunk (zöldség, gyümölcs, manna, gabonafélék), de keveset, növeljük a folyadékfogyasztást, majd a következő - a böjti napon, napokon - csak folyadékot vegyünk magához. A böjt megtörése a levezető szakasz, amikor szintén a fokozatosságra helyezve a hangsúlyt, de újból jöhetnek a szilárd ételek. Legfontosabb a mérték!

Ha először böjtölünk, kezdjük egynapos léböjttel! Már ez után is észrevehető a változás: a vizelet, a széklet, a verejték és a lehelet intenzívebb - ne legyünk szerények: bűzösebb lehet, a nyelven fehér lepedék képződhet. Ezek mind a méreganyagok kiválasztásának jelei.


A tiszta gyümölcslevek eltávolítják a salakanyagokat
Szabályok ha léböjt kúrát csinálunk:
- Ha van rá lehetőségünk, szaunázzunk, sétáljunk, sportoljunk, de mindene esetre izzasszuk magunkat a böjtnapon legalább egyszer!
- Próbáljuk hétvégére időzíteni a böjt kezdetét! Ha az egynaposhoz hozzászoktattuk már magunkat, fokozatosan hozzászoktathatjuk szervezetünket a hosszabb böjtölésre!
- Legyünk fegyelmezettek! Próbáljuk meg a böjtöt kibírni, nem koplalnunk kell, hiszen ihatunk finom gyümölcsleveket, teákat, ásványvizet is!
- Tudatosítsuk magunkban, hogy egészségesebbek leszünk, mindenképpen jót teszünk magunkkal, és ne féljünk az éhezéstől, hiszen ha éhezünk, valamit rosszul csináltunk!
- Az bevitt folyadék napi három liternél soha ne legyen kevesebb!
- Ha többnapos böjtölésre szánjuk el magunkat, fontos, hogy naponta többször hideg-meleg vizes fürdőt vegyünk, szivaccsal dörzsöljük végig a testünket módszeresen, a szív felé haladva.
- A májműködést úgy tudjuk serkenteni, ha relaxálás, pihenés közben forró vizes palackot helyezünk föléje.
- Ha rosszullétet, fejfájást, szédülést érzünk, segítségünkre lehet a kálium, a magnézium, illetve a szőlőcukor.

A helyesen végzett böjt a legtöbb szervi megbetegedésnél terápiás sikert hoz. Ennek oka, hogy a megtisztult szervezetben mind az öngyógyító folyamatok, mind pedig a gyógyászati céllal bejuttatott orvosságok vagy táplálék-kiegészítők hatékonyabban tudnak felszívódni. Böjtölésre betegség esetén lehet a legnagyobb szükségünk, de ekkor azonban már nem biztos, hogy képesek leszünk egy hosszabb léböjt kúrát tartani.

A növények fogyasztása megtisztitja a teljes testet.
Vissza a tartalomhoz